Finał konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej

W poniedziałek 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustce odbył się półfinał i finał konkursu wiedzy oraz prezentacja najlepszych prac konkursu plastycznego w tematyce morskiej energetyki wiatrowej.

Konkursy zostały zorganizowane przez Fundację na rzecz Energetyki Zrównoważonej (FNEZ) w ramach kampanii komunikacji i edukacji społecznej dla Morskiej Farmy Wiatrowej Bałtyk Środkowy III, która jest pierwszą tego typu inwestycją w Polsce i ma powstać w 2022 r. w odległości 23 km od lądu na wysokości Łeby i gminy Smołdzino. Inwestorem realizującym projekt oraz sponsorem nagród była firma Polenergia Bałtyk III.

Na wstępie wydarzenia przedstawiciela inwestora Pan Michał Michalski przypomniał uwarunkowania budowy inwestycji oraz podkreślił ogromne znaczenie inwestycji dla regionu nadmorskiego.

W półfinale konkursu wiedzy zmagało się łącznie 14 uczestników, którzy zostali wyłonieni w ramach wewnątrzszkolnych eliminacji. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz mieli za zadanie przedstawić 5 minutową prezentację – w dowolnej formie – związaną z tematyką morskiej energetyki wiatrowej i Morskiej Farmy Wiatrowej Bałtyk Środkowy III. Poza prezentacjami multimedialnymi pojawiły się również postery informacyjne, prace plastyczne, a nawet autorska piosenka. Najlepszych 3 finalistów wzięło na koniec udział w quizie, w którym wyłoniono trzy pierwsze miejsca.

źródło: Gazeta Kaszubska